| Model Number | EDGEMINI-BLK, EDGEMINI-WHT |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX |
| Colour | Black, White |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB3.0 |
| Drive Bays | 2 x 3.5" Internal |
| Expansion Slots | 5 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: None |
| Included Fans | Side: 2 x 120mm ARGB Fans |
| Radiator Support | Top: Up to 360 mm |
| Material | Tempered Glass |
| GPU max length | 420 mm |
| CPU cooler max height | 155 mm |
| PSU Compatibility | Internal Cable Management Depth: 90 mm |
| Weight | 5.55 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 430 x 277 x 372 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |



