| Model Number | ELEGANCE-BLK |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX, ATX |
| Colour | Black |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB Type-C |
| Drive Bays | 2 x 3.5" & 1 x 2.5" |
| Expansion Slots | 7 x Expansion Slots |
| Fan Mounts | Top: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm |
| Included Fans | Side: 3 x 120 mm ARGB PWM Reverse Blade Fans* *Fans powered via: 4-pin PWM |
| Radiator Support | Top: Up to 360 mm |
| Material | Body: 0.7 mm Metal |
| GPU max length | 435 mm |
| CPU cooler max height | 170 mm |
| PSU Compatibility | ATX |
| Weight | 8.9 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 445 x 235 x 492 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |


















