| Model Number | SOLUS-BLK |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX, ATX |
| Colour | Black |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB3.0 |
| Drive Bays | 1 x 3.5" Internal |
| Expansion Slots | 7 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: None |
| Included Fans | Rear: 1 x 120mm 4pin ARGB Fan |
| Radiator Support | Top: Up to 360 mm |
| Material | Front Bezel: Tempered Glass |
| GPU max length | 390 mm |
| CPU cooler max height | 165mm |
| PSU Compatibility | ATX |
| Weight | 7.5 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 438 x 210 x 485 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |














