| Model Number | SIROCCOV26F-BLK |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX, ATX |
| Colour | Black |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB3.0 |
| Drive Bays | 2 x 3.5" Internal |
| Expansion Slots | 7 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: 3 x 120 / 2 x 140 mm |
| Included Fans | Front: 3 x 120mm ARGB Fans |
| Radiator Support | Front: Up to 360 mm |
| Material | Front Bezel: ABS Black + Dust Filter |
| GPU max length | 340 mm |
| CPU cooler max height | 160mm |
| PSU Compatibility | ATX |
| Weight | 4 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 380 x 195 x 445 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |




























