| Model Number | STEALTH-BLK |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX, ATX, E-ATX |
| Colour | Black |
| LED Lighting | No |
| Window | No |
| Connectors/Controls | 1 x USB-C |
| Drive Bays | 2 x 3.5" Toolless |
| Expansion Slots | 7 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm |
| Included Fans | Rear: 1 x 120 mm PWM Fan |
| Radiator Support | Front: Up to 360 mm |
| Material | Body Material: SPCC 0.6mm |
| GPU max length | 400 mm |
| CPU cooler max height | 165mm |
| PSU Compatibility | Length: Up to 245 mm |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 455 x 210 x 485 mm |
| Weight | 7.5 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |


























