| Model Number | VETRO-BLK, VETRO-WHT |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX |
| Colour | Black, White |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB3.0 |
| Drive Bays | 1 x 3.5" Internal |
| Expansion Slots | 7 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: None |
| Included Fans | Front: 2 x 120mm 3pin ARGB Fans |
| Radiator Support | Front: Up to 240 mm |
| Material | Front Bezel: Glass |
| GPU max length | 360 mm |
| CPU cooler max height | 185mm |
| PSU Compatibility | ATX |
| Weight | 3.6 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 373 x 235 x 445 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |



