| Model Number | LUCID-BLK, LUCID-WHT |
|---|---|
| Motherboard Support | M-ITX, ITX, M-ATX |
| Colour | Black, White |
| LED Lighting | Yes |
| Window | Yes |
| Connectors/Controls | 1 x USB3.0 |
| Drive Bays | 2 x 3.5" Internal |
| Expansion Slots | 4 x Full Size Expansion Slots |
| Fan Mounts | Front: 3 x 120mm |
| Included Fans | Front: 3 x 120mm ARGB Fans |
| Radiator Support | Front: 240mm |
| Material | Front Panel: Tempered Glass |
| GPU max length | 350mm (Without SSD Motherboard Plate) |
| CPU cooler max height | 160mm |
| PSU Compatibility | ATX |
| Weight | 4.2 kg |
| Dimensions | Including Fascia / Panels: 385 x 198 x 403 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Case |



